Areál pre spevavé vtáctvo a liečivé rastliny

Areál pre spevavé vtáctvo a liečivé rastliny je praktická didaktická pomôcka vhodná do vonkajšieho areálu materských, základných, špeciálnych škôl aj iných organizácií a slúži na pozorovanie spevavých vtákov a liečivých rastlín a starostlivosť o ne.

Areál pozostáva z vodného systému, ktorý tvorí sústava nádob, cez ktoré preteká voda pomocou solárneho čerpadla a ktorý slúži ako pitný režim pre vtáky, motýle a včely v letných mesiacoch.

V zime odporúčame solárne čerpadlo odmontovať a drevený agátový stĺp a s drevenou konštrukciou bude slúžiť tiež ako kŕmidlo.

Ďalšiu časť tvorí agátový stĺp s kŕmidlami, v ktorých sú umiestnené smaltované misky na potravu pre spevavé vtáctvo.

Liečivé rastliny ako levanduľa, mäta, medovka, šalvia, majorán, saturejka, rozmarín zasadené v samozavlažovacích črepníkoch sú umiestnené do drevených zvýšených záhonov.

Liečivé rastliny slúžia rovnako ako praktický edukačný materiál, vďaka ktorému sa deti starajú o zalievanie rastlín, pozorujú ich rast. Rastliny, ktoré sú vhodné na konzumáciu, môžu obohatiť školskú kuchyňu a po ich zbere a vysušení možno pripraviť deťom chutný čaj.

Areál je zhotovený z prírodného dreveného ošetreného masívu. Drevené stĺpy sú spevnené železnými reťazami, tak aby sa časom nerozštiepili. Podklad tvorí biela mramorová drvina, pod ktorou je umiestnená záhradnícka fólia. Takto zhotovený a pravidelne ošetrovaný areál má veľmi dlhú životnosť.

Cena areálu:

Cena závisí od rozsahu úprav terénu, výberu mramorovej alebo kamennej drviny, množstva zvolených komponentov a celkovej veľkosti. Areál môžeme zhotoviť na základe dohody a podľa vášho želania.